Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Estetik Diş Hekimliği

...

Estetik Diş Hekimliği

Dişleriniz gülmenize engelse (dişlerde capraşıklık, diş eksiklikleri, dişinizin rengini şeklini beğenmiyorsanız, rengi degişmiş eski dolgular, aşınma, kırık, simetrik olmayan dişler) çözümünüz estetik diş hekimliğinde.

Diş Hekiminizin İlk Muayenesinde:

Öncelikle varsa geçmişe ait çene ve yüze ait kayıtlarınızı fotoğraflarınızı inceleyecektir. Daha sonra alt-üst çene modeliniz, şu andaki diş renginiz, panoramik filminiz alınarak detaylı ağız içi muayenenizi yapacaktır. Kişisel isteklerinizle diş hekiminizin, doğallık fonksiyonu birleştirerek sunacağı size özel sağlıklı çözümler yapılacak tedavi planını netleştirecektir.

Estetik diş hekimliğinde dişlerin rengi, formu kadar dişeti ve gülme hattı, yüz yapısı ile bir bütünlük sağlaması da önemlidir. İltihaplı dişetleri veya dişeti seviye farklılıklarının olduğu ağızlarda son derece güzel dişler yapılsa da ilk başta uyumsuzluk göze çarpar ve bu da başarısızlık olarak yorumlanır. Bu nedenle titiz bir hazırlık ve planlama safhası gerekli olduğu unutulmamalıdır.

Lamine Kaplanmış Dişler

Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında dişlere lamine kaplanması koruyucu tedavi yöntemlerinden birisidir. Dişin kesilmesine, küçültülmesine gerek kalmadan sadece dişin ön yüzeyine işlem yapılarak gerçekleştirilir. İlk muayenede alınacak ölçü ile hazırlanan diş modelinde tedavi sonrasında ortaya çıkacak son durumu kolayca görmek mümkündür. Çok ince olduğundan yaprak porselen olarak da adlandırılan lamine uygulamaları ışığı direkt geçirmesi ve metal içermemesinden dolayı harika sonuçlar vermektedir.

Lamine Porselenler Kime Uygulanabilir?

  • Ön dişlerinde kırığı olanlarda,
  • Dişler arasındaki seviye, renk farklılıklarını gidermede,
  • Dişlerinin üst yüzeyi aşınmış olanlarda,
  • Ön dişlerinde büyük dolgu veya rengi değişmiş çok sayıda eski dolgusu olanlarda,
  • Dişleri aralık olanlarda.

Lamine Porselenlerin Yapımının Uygun Olmadığı Durumlar

  • Sağlıksız diş ve dişetleri olan kişilerde,
  • Dişin büyük bir kısmı kaybedilmişse,
  • Dişleri daha önceden kesilmiş kişilerde,
  • Diş sıkması veya diş gıcırdatması olan kişilerde,
  • Koruyucu gece plağı kullanılmıyorsa

Lamine uygulamalarının yapılamadığı tek diş eksiklikleri, fazla miktarda madde kayıplarının olduğu durumlarda metal desteksiz porselen kuronlar tercih edilebilir. Gelişen teknoloji sayesinde ön dişlerde metalin alttan yaptığı opak yansıma dezavantajı full porselen kron uygulamaları ile ortadan kaldırılarak daha iyi estetik sonuçlar elde edilmektedir.

Hizmetlerimiz - Tedaviler

Hizmetlerimiz - Diş Problemleri

Hizmetlerimiz - Diş Sağlığı

Hizmetlerimiz - Diş Estetiği