Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Periodontoloji

...

Diş Eti Hastalıkları Tanı ve Tedavileri

Periodontolog olabilmek icin 5 sene diş hekimliği okunduktan sonra üzerine artı bir dört sene daha okumanız gerekmektedir.

Uzmanlık yaptığınız bu dört yılda periodontolojinin tam da latince kelime anlami olan diş ve diş çevresindeki dokuların hastalıklarını tedavi edilme yollarını ve sağlığının korunmasını öğrenirsiniz (odonto dis perio cevre).

Diş eti hastalıklarının bazı türleri akut gelişebildiği gibi büyük bir oranda ki kısmı da yavaş ağrısız ve kronik ilerler. Tam da bu nedenden dolayı dikkatten kaçması cok olağandır, ancak her hastalıkta oldugu gibi başında yakalandığı zaman, her zaman tedavisi ve takibi daha kolaydır.

Diş eti hastalıklarının genelde ilk belirtisi kanamadir diş etlerinde şişlik abse koku dişetinde doluluk hissi diş etini kanatma istegi dişte ayrılma kayma diş etinde çekilme ve dişte sallantı ise ilerleyen zamanda görülebilen diğer belirtileridir.

Klinigimizde diş eti hastalklarını; diş eti hastalıkları uzman dr. nazlı özdemir tedavi etmektedir.

Gelen hastalarımızın ilk basamak tedavisinde diş tasi temizliği ile başlanır. Diş taşı temizliği halk arasında basit bir basamak gibi görünen ancak daha sonra yapılacak olan tüm işlemlerin temelini oluşturan çok önemli bir basamaktır. Amacımız sadece hastalığı tedavi etmek değil aynı zamanda hastalığa sebep olan alışkanlıkları fırcalamada ki hatalarıda düzeltmeyide hedefliyoruz.

Uzmanımız işlemlerden sonra sizlere özel olarak model üzerinde nasıl fırcalamanız gerektiğini ne tip arayüzey temizleyicileri kullanmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaktadır.

İlk basamak tedavisi olan diş taşı temizliği tamamlandıktan sonra hastamızın ihtiyacı varsa daha ileri basamak tedavilere geçilir.

Bunlar kuretaj kok yüzeyi düzleştirmesi flap operasyonu bağ dokusu grefti serbest dis eti grafti rejenerasyon yapan malzemelerin kullanılması gibi işlemlerdir, bu basamaklardan hastamızın hangisine ihtiyacı oldugu tespit edilir ve uygulanır.

Daha sonra diş eti hastalarımızı diğer tedavileri tamamlanır. (dolgu kanal tedavisi protez gibi) ve hastalarımızı 3 aylık yada 6 aylık kontrollere alıp surekli takip ederiz.

Hizmetlerimiz - Tedaviler

Hizmetlerimiz - Diş Problemleri

Hizmetlerimiz - Diş Sağlığı

Hizmetlerimiz - Diş Estetiği