Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Pedodonti

...

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk kliniğimizde hastalarımızı Eslem Şahan Divanoğlu tedavi etmektedir.

Kliniğimize başvuran çocuk hastalarımız; bizim oyun arkadaşlarımız. Diş odamız; oyun alanımız. Aletlerimiz; oyuncaklarımızdır. İlk tanıştığımız hastamızla birinci seansta sadece tanışıp oyun oynuyoruz, roketimizle marsa yolculuk yapıp su tabancanızla su savaşı yapıyoruz. Uzay ışınımızla şirin olup, şirinler köyüne gidiyoruz Filimiz bay hortum susamışsa su içirip dişlerin güneşiyle dişlerimizi sayıyoruz.

Bu küçük oyunlarımız sayesinde küçük arkadaşımızla güvene dayalı bir ilişki kuruyoruz.

Bizim için geleceğe korku bırakmadan tamamlanan bir diş tedavisi gerçekleştirmek çok önemli. Arkadaşımızın yaşı, tedavi edilecek diş sayısı, kaygı düzeyi, tedaviyi hangi yöntemle yapacağımızı belirlemenizi sağlıyor. Bazen koltuğumuzda dişlerimize kamp kurmuş mikropları kovuyoruz, bazen de sihirli şurubumuzdan yardim alıyoruz.

Süt Dişlerinin Önemi

Süt dişlerinin doğal olarak düşüp altından sürekli dişleri gelene kadar sağlıklı kalması çok önemlidir.

Süt dişleri;

  • Çocuğunuzun düzgün çiğnemesini ve beslenmesini sağlarlar. 
  • Konuşma ve telaffuzun gelişimi için çok önemlidirler. 
  • Çocuğunuzun kendini güzel hissetmesine yardımcı olur. 
  • Sürekli dişlerin gelişimi için çok önemlidirler. Süt dişleri erken kaybedildiğinde, çekilen diş boşluğunun kapanmaması ve sürekli dişin o boşluğa sürebilmesi için mutlaka yer tutucu yapılaması gerekir.

Periodontoloji  (Dişeti hastalıkları)

Periodontolog olabilmek icin 5 sene diş hekimliği okunduktan sonra üzerine artı bir dört sene daha eğitime devam etmek gerekmektedir.

Uzmanlık yapılan bu dört yılda periodontolojinin tam da latince kelime anlami olan diş ve diş çevresindeki dokuların hastalıklarını tedavi edilme yollarını ve sağlığının korunmasını öğrenilir. (odonto dis, perio cevre).

Diş eti hastalıklarının bazı türleri akut gelişebildiği gibi büyük bir oranda ki kısmı da yavaş ağrısız ve kronik ilerler. Tam da bu nedenden dolayı dikkatten kaçması cok olağandır, ancak her hastalıkta oldugu gibi başında yakalandığı zaman, her zaman tedavisi ve takibi daha kolaydır.

Diş eti hastalıklarının genelde ilk belirtisi kanamadır. Diş etlerinde şişlik, abse, koku, dişetinde doluluk hissi diş etini kanatma isteği dişte ayrılma kayma diş etinde çekilme ve dişte sallantı ise ilerleyen zamanda görülebilen diğer belirtileridir.

Klinigimizde diş eti hastalklarını; diş eti hastalıkları uzman dr. nazlı özdemir tedavi etmektedir.

Gelen hastalarımızın ilk basamak tedavisinde diş tasi temizliği ile başlanır. Diş taşı temizliği halk arasında basit bir basamak gibi görünen ancak daha sonra yapılacak olan tüm işlemlerin temelini oluşturan çok önemli bir basamaktır. Amacımız sadece hastalığı tedavi etmek değil aynı zamanda hastalığa sebep olan alışkanlıkları fırcalamada ki hatalarıda düzeltmeyide hedefliyoruz.

Uzmanımız işlemlerden sonra sizlere özel olarak model üzerinde nasıl fırcalamanız gerektiğini ne tip arayüzey temizleyicileri kullanmanız gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaktadır.

İlk basamak tedavisi olan diş taşı temizliği tamamlandıktan sonra hastamızın ihtiyacı varsa daha ileri basamak tedavilere geçilir.

Bunlar kuretaj kok yüzeyi düzleştirmesi flap operasyonu bağ dokusu grefti serbest dis eti grafti rejenerasyon yapan malzemelerin kullanılması gibi işlemlerdir, bu basamaklardan hastamızın hangisine ihtiyacı oldugu tespit edilir ve uygulanır.

Daha sonra diş eti hastalarımızı diğer tedavileri tamamlanır. (dolgu kanal tedavisi protez gibi) ve hastalarımızı 3 aylık yada 6 aylık kontrollere alıp surekli takip ederiz.

Hizmetlerimiz - Tedaviler

Hizmetlerimiz - Diş Problemleri

Hizmetlerimiz - Diş Sağlığı

Hizmetlerimiz - Diş Estetiği