Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Ana Sayfa Makaleler Bruksizm Nedir?

Bruksizm Nedir?

-

Bruksizm Nedir? halk arasında diş gıcırdatma olarak bilinen bir rahatsızlıktır. İnsanlar neden dişlerini gıcırdatır? Bu sorular oldukça merak ediliyor. Bilmelisiniz ki temel nedeni genetik bozukluktur. Genellikle gece uyku esnasında görülür. Bruksizm hastaları bu durumun farkında olmazlar. Yanlarında bulunan kişiler tarafından teşhis edilir. Birbirinden farklı belirtisi bulunur. Yapılan araştırmalara göre her 5 kişiden 2’sinde görülmektedir. Artık bu sorunlar Portakal Diş Kliniği sayesinde mazi oluyor. Basit yöntemler ile tedavisi yapılabiliyor.

Bruksizm Nedir?

Bruksizm nedir diye soran kişilerin bilmesi gereken noktalardan biri dişlerin gıcırdatılmasıyla birlikte sürtünme hareketiyle oluşur. Doğal olarak sürtünmenin neden olduğu aşınmalar sıklıkla görülür. Yani bruksizm belirtileri arasında ilk sırada gelir. Diğer yandan dokularda rahatsızlıkların oluştuğu görülür. Ayrıca dişlerin çiğneme görevini gören tarafı da aşınarak eski kabiliyetini kaybeder. Ön dişlerde aşınmalar daha sıktır. Aşınmalar zamanla çatlaklara dönüşür. Çatlaklar zamanla büyüyerek dişlerde kırılmaya neden olur. Kesinlikle bruksizm tedavisi mümkün bir sorundur. Bunun için Portakal Diş Kliniği size yardımcı olacaktır. Memnun kalan hastalar arasında olacağınıza emin olabilirsiniz.

Bruksizm Belirtileri Nelerdir?

Bruksizim nedir sorusu kendi içerisinde tedaviyi de barındırıyor. Dişlerde meydana gelen gıcırdatma sonucu oluşan aşınmalar titizlik ile tedavi edilebiliyor. Hatta ve hatta ilaç tedavisine gerek kalmadan bunlar giderilebiliyor. Yani Bruksizm egzersizleri yapılarak da bu giderilebiliyor. Bunun yanı sıra dişlerin gıcırdatılmaması için uykudan önce diş plakları kullanılabiliyor. Doğal olarak bruksizm tedavisinde kullanılan ilaçlar bir bakıma sonraki aşama olarak görülebilir.

Bruksizm Tedavisi

Bruksizm nedir ve nasıl geçer sorularıyla diş hekiminize başvurmuş olabilirsiniz. Göreceksiniz ki belirli egzersizler ile bile bu rahatsızlıktan kurtulabileceksiniz. Örneğin bruksizm botoks tedavisi sayesinde oluşan ağrılar da giderilebilir. Çene ve başta meydana gelen ağrılar bu sayede ortadan kalkacaktır. Ek olarak çene tarafındaki görüntü biraz olsun yumuşayacaktır.

Bruksizm Aparatı Nasıl Kullanılır?

Bruksizm nedir ve hangi yöntemler kullanılır diye merak ediyorsanız kafanızı rahatlatmanın zamanı geldi. Artık silikon içeren diş plakları sayesinde bu rahatsızlıktan kurtulacaksınız. Kesinlikle bruksizm aparatı büyük bir fayda sağlayacaktır. Uyumadan önce dişlerinize onu geçireceksiniz. Daha sonra sürtünme hareketleri olmayacak ve dişlerde aşınmalar meydana gelmeyecek. En başta da bruksizm neden olur sorusunun cevabını gözden geçirin. Dişlerin kasılma ve sürtünme işleminden dolayı oluşuyordu. Doğal olarak bu madde sizin için önemli olacaktır. Hemen tedavi için bruksizm Pendik kliniğine gidin ve sağlığınıza kavuşun.

Önceki İçerikSedasyon Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Pedodonti Nedir?

Pedodonti Nedir? ve ne ile ilgilenir, merak ediyor musunuz? Öncelikli olarak diş hekimliğinde birbirinden farklı dalın bulunduğunu bilmelisiniz. Bunlardan biri de pedodontidir. Çocuk diş hekimliği...