Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Ana Sayfa Makaleler Sedasyon Nedir?

Sedasyon Nedir?

-

Sedasyon Nedir? sorusu akılları karıştırıyor. Öncelikli olarak diş hekimliği ile ilgili bir terim olduğunu söylemeliyiz. Küçük yaştaki çocuklar üzerinde uygulanan bir tedavidir. Aslında tam olarak tedavi demek doğru olmaz çünkü bu durumda uygulama farklı işler. Öncelikli olarak küçük yaştaki çocuklarda oluşan korku durumunu atlatmaları için gereklidir. Operasyona izin vermeyen çocuklar üzerinde uygulanır. Pedodontist ve anestezi uzmanı iş birliği ile yapılır.

Sedasyon Nedir?

Sedasyon nedir sorusu basit bir yanıta sahiptir. Tedaviye hazır olmayan çocuklar üzerinde yapılır. Gerçekleştirilen muayeneler ile birlikte çocuğun sokulduğu uyku halidir. Bu şekilde diş tedavisini yapmak mümkündür. Ayrıca sedasyon fiyatları da diş hekimliklerinde değişebilmektedir. Tedavide amaç hastanın reflekslerinin korunması ve uykunun derinliğinin ayarlanmasıdır.

Sedasyon İle Diş Tedavisi Mümkün

Sedasyon nedir diye merak edenler normal bir ameliyatı göz önüne getirebilir. Operasyondan önce hastanın bir şey hissetmemesi hedeflenir. Doğal olarak diş hekimliğinde de durum böyledir. Artık Portakal Diş Kliniği yapacağı sedasyon ile birlikte çocukların sorun yaşamasının önüne geçecek. Hiperaktif, korkusu bulunan çocuklar için önemlidir. Ayrıca sedasyon etkisi ne kadar sürer diye merak ediyorsanız bunun ayarlandığını söylemeliyiz. Yani uyku derinliği ayarlanabilmektedir. Tedavi bitmeden mutlaka etkisi geçmeyecektir.

Portakal Diş Kliniği

Sedasyon nedir sorusunun cevabında anestezistin görevi oldukça büyüktür. Hastaya gerekli muayeneleri yapar. Ardından damar yolu ile birlikte sedasyona başlanır. Bu sayede tedavi daha basit hale gelecektir. Kesinlikle Portakal Diş Kliniği çatısı altında bu işlem başarı ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca sedasyon psikiyatri eşliğinde yapılmaktadır. Doğal olarak çocukların bu tür işlemlerden etkilenmemesi sağlanmaktadır.

Sedasyon Tedavisinin Amacı

Sedasyon nedir ve ne işe yarar? Bilinmelidir ki sedasyon ilaçları mevcuttur. Bu damar yolu ile verilebilir. Bunun yanı sıra burundan da verilmesi mümkündür. Ayrıca bu işlemden sonra sedasyon endoskopi yöntemi ile hastanın tüm bulguları kontrol edilir. Örneğin tansiyonu, nabzı ve benzeri değerler sürekli olarak takip edilir. Böylece olumsuz herhangi bir durum oluşmaz.

Gülüşünüze Sanatı Yansıtır!

Sedasyon nedir sorusunu soran kişiler aynı zamanda hissedilen acıyı da merak ediyor. Yani sedasyonda acı hissedilir mi diye çokça soru geliyor. Bu durumda hasta baygın halde olduğu için hiçbir şeyi hatırlamaz ve hissetmez. Doğal olarak acının olmadığını söylemek doğru olacaktır. Ayrıca sedasyon sonrası sayıklama meydana gelebilir. Bu neredeyse bütün operasyonlardan sonra oluşan olağan bir süreçtir. Çevrenizde sedasyon ile diş tedavisi yaptıranlar bulunuyorsa onlardan destek alabilirsiniz. Kesinlikle beklentileriniz sedasyon Pendik kliniği tarafından karşılanacaktır. 

Önceki İçerikPeriodontoloji Nedir?
Sonraki İçerikBruksizm Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Pedodonti Nedir?

Pedodonti Nedir? ve ne ile ilgilenir, merak ediyor musunuz? Öncelikli olarak diş hekimliğinde birbirinden farklı dalın bulunduğunu bilmelisiniz. Bunlardan biri de pedodontidir. Çocuk diş hekimliği...