Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Ana Sayfa Makaleler Periodontoloji Nedir?

Periodontoloji Nedir?

-

Periodontoloji Nedir? ve ne anlama gelir? Önce bu terimin diş eti sorunlarını kapsadığını bilmelisiniz. Yani diş eti hastalıklarında tedaviyi de içerisinde kapsamaktadır. Kesinlikle periodontoloji nedir ne ile ilgilenir diye merak ediyorsanız alanının diş eti hastalıkları olduğunu bilmelisiniz. Genellikle bu tür sorunlar yetişkin insanlarda meydana gelir. İltihabi hastalıklar olduğu için diş kayıplarının %70 nedeni budur. O nedenle erken teşhis büyük önem taşımaktadır. Erken teşhis edildiği takdirde tedavi edilme oranı da o derece yüksek olacaktır.

Periodontoloji Nedir?

Periodontoloji nedir diye merak ediyorsanız sorunun cevabını basit bir şekilde alacaksınız. Örneğin Portakal Diş Kliniği ziyaret ettiniz. Burada diş eti hastalıklarınız hemen teşhis edilecek ve bir an önce tedaviye başlanacak. Yani periodontoloji nasıl tedavi edilir sorunuz da yanıt bulacaktır. Tedavi sonrası diş etlerinin daha sağlıklı olduğu görülecektir. Ayrıca daha rahat çiğneme sağlanacaktır. Sindirime de doğrudan bir etkisi olacaktır.

Diş Eti Hastalıklarında Erken Teşhis

Periodontoloji nedir sorusu çok fazla geliyor. Unutmamalısınız ki dişlerin doğallığının korunması buradaki temel amaçtır. Bu tedavi ile birlikte diş eti iltihapları giderilecektir. Ağrılar ortadan kalkacak ve problemin büyümesi engellenecektir. Hacim olarak büyüyen diş etleri normal sağlığına kavuşacak. Meydana gelen kanamalar giderilmiş olacaktır. Kesinlikle periodontoloji diş taşı temizliği de gerçekleştirilecektir. Doğrudan diş taşlarının oluşturacağı sorunların da önüne geçilmiş olacaktır.

Periodontoloji Tedavisi ve Evreleri

Periodontoloji sorusunun cevaplarını verdiğimiz bu yazımızda içinizi rahatlatacak bazı şeylere de değineceğiz. Öncelikli olarak Portakal Diş Kliniği çatısı altında güvende olacağınızı bilmelisiniz. Ardından periodontoloji tedavisi fiyatları burada hiçbir zaman yüksek olmayacaktır. Tabii hizmetin verildiği kliniğe göre farklılık da gösterebilir.

Portakal Diş Kliniği

Periodontoloji nedir, neye bakar biliyor musunuz? Diş etlerinde meydana gelen iltihaplar sonrası oluşan ağrıların giderilmesini sağlar. Bununla birlikte oluşan iltihapların diş kaybına sebebiyet vermesi önlenir. Özellikle erken teşhis edildiği zaman dişlerin doğal görünümü de korunmuş olur. Daha sağlıklı dişlere sahip olmak mümkün hale gelir. Eğer teşhis ve tedavide geç kalınmışsa diş kaybı oluşabilir. Tüm bunlar için periodontoloji Pendik kliniğini ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. 

Önceki İçerikDiş Beyazlatma Nedir?
Sonraki İçerikSedasyon Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Pedodonti Nedir?

Pedodonti Nedir? ve ne ile ilgilenir, merak ediyor musunuz? Öncelikli olarak diş hekimliğinde birbirinden farklı dalın bulunduğunu bilmelisiniz. Bunlardan biri de pedodontidir. Çocuk diş hekimliği...