Hafta İçi : 09:00 - 19:00

Cumartesi: 09:00 - 14:00 Pazar: Kapalı

+90 216 511 1 511

info@portakaldis.com

Doğu Mah. Cami Sok. No:9

Pendik / İstanbul

Ana Sayfa Makaleler İmplantoloji Nedir?

İmplantoloji Nedir?

-

İmplantoloji Nedir? diye birçok kişi merak ediyor. Bilinmelidir ki diş kayıplarından sonra doğala en yakın olarak uygulanan tedavi şeklidir. Bu tedavide hastanın tek bir dişinin yerine ya da tüm dişlerinin yerine yapılabilir. Kök olarak titanyumdan yapılmış vida koyulur. Üzerine ise porselen diş yerleştirilir. Kemiğe kaynama durumu oluşur. Bu da gerçek diş hissi yaratır. Porselen diş olduğundan dolayı da gerçek hissi vermesinin yanı sıra temizliği de kolaydır. Artık Portakal Diş Kliniği sayesinde doğala en yakın dişlerinize kavuşabileceksiniz.

İmplantoloji Nedir?

İmplantoloji nedir ve ne işe yarar? Diş kaybından sonra meydana gelen boşluklara kök yerine titanyum vida yerleştirilir. Bu işlem esnasında komşu dişlere herhangi bir şekilde müdahale söz konusu değildir. Görünümleri tamamen korunur. Ayrıca bilinmesi gerekir ki implant nedir zararları nelerdir sorusu da çokça sorulmaktadır. Bu tedavi yönteminin bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Tamamen fayda sağlamaktadır. Kalıcı ve sanki gerçek dişmiş hissi yaratan bir şekli mevcuttur. Kesme, çiğneme ve benzeri işlemleri kendi dişinizmiş gibi fark hissetmeden yapacaksınız.

İmplant İle Dişlerinize Kavuşun

İmplantoloji nedir belirtmek gerekirse, diş kaybından sonra yerine koyulan ve gerçeğe en yakın olan protezlerdir diyebiliriz. Bu nedenle uygulanan hastalar sanki hiç diş kaybı yaşamamış gibi rahat hissetmektedir. Herkes implant nedir fiyat şeklinde merak ettikleri soruların cevaplarını arıyor. Oysa ki en başta tedavi hakkında bilgi alınması en doğru adımdır.

İmplant Tedavisinde Başarı

İmplantoloji nedir ve tedavisi nasıl yapılır? Öncelikli olarak diş hekimleri tarafından gerekli muayeneler gerçekleştirilir. Bundan sonra titanyumdan yapılan vidalar kök yerine yerleştirilir. Yani implant nedir kısaca anlatmak gerekirse bunu söyleyebiliriz. Kökün üzerine porselen dişler monte edilir. Sabittir ve birçok kolaylık sağlar. Temizliği de yine basit bir şekilde yapılabilir. Gerçek diş hissi yaratması en beğenilen yanlarındandır.

Portakal Diş Kliniği

İmplantoloji nedir ve tedavi süresi ne kadar sürer? Bu noktada klinikler arası farklar olabilir. Örneğin Portakal Diş Kliniği size bir ay bir süre verirken bir başkası üç ay süre tanıyabilir. Unutmamalısınız ki implant nedir tıp sorunuz bulunuyorsa hemen klinik ile iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Önceki İçerikDiş Beyazlatma Nedir?
Sonraki İçerikSedasyon Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

Pedodonti Nedir?

Pedodonti Nedir? ve ne ile ilgilenir, merak ediyor musunuz? Öncelikli olarak diş hekimliğinde birbirinden farklı dalın bulunduğunu bilmelisiniz. Bunlardan biri de pedodontidir. Çocuk diş hekimliği...